Op. Dr. İmran Ayhan

Hekimliğin verdiği sorumluluk ve inançla hastalarımın daima yanındayım.

Yaşamın ve sağlığın her aşamasında kadınlar için uzmanlık ve hasta odaklı bakımın bilincinde hizmet vermekten gurur duyuyorum.

Genital (Vajinal)

GENİTAL ESTETİK

%99

Başarı Oranı

Hangi Durumlarda Genital (Vajinal) Estetik Uygulanır?

 • Çok sayıda doğum yapmış kadınlarda, vajinanın elastikiyetini kaybetmesi.

 • Doğuştan vajina yapısındaki fiziksel anormallikler.

 • Dış dudakların büyük olması.

 • Cinsel ilişki bozukluklarının giderilmesi.

 • İdrar kaçırma

LABİOPLASTİ

Labioplasti Operasyonu Nedir?

Genital operasyonların estetik olduğu kadar fonksiyonel ve psikolojik kazanımları da vardır.

Labioplasti operasyonunun; pantolon ve iç çamaşır giyerken; sürtünme, sıkışma, idrarın farklı yerlere sıçraması, katlantılar arasında akıntının birikerek hijyenik problemler oluşturması gibi durumlarda ciddi faydaları bulunmaktadır.

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti adı verilen vajina daraltma operasyonu, estetik ama daha çok işlevsel getirisi olan bir ameliyattır.

Doğum sonrası vajinada esneme ve genişleme, o bölgeden hava gaz gelmesi, tekrar eden vajinal enfeksiyonlar, cinsel birliktelikte genişlik hissi ve duyarsızlık gibi şikayetlerin giderilmesinde oldukça etkili operasyonlardır.

Eğer gerekli ise aynı seansta doğum dikişlerinin izleri de giderilebilir.

Cinsel Terapi

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

%99

Başarı Oranı

Vajinanın girişindeki kasların istem dışı kasılarak, cinsel birleşmenin ağrılı veya imkansız olarak algılanması durumuna vajinismus denir..

Vajinismus her 10 kadından 1’inde görülebilmektedir. Maalesef Vajinismuslu Kadınlar uzun yıllar farklı nedenlerle, tedaviden kaçınır veya ötelerler. Buna şaşılacak biçimde, vajinismuslu kadınların eşleri de uyum sağlar. Bu nedenle vajinismus; bir kaçınma ve erteleme hali olarak tarif edilir. Oysa hayat su gibi akmakta. Mutsuz ve yetersizlik hissiyle geçen sayısız günler, aylar ve yıllar geçip gitmekte… 40’lı yaşlara ulaşmış çok sayıda çifti tedavi ettim. En çok üzüldükleri şey; kaçırdıkları zaman olmuştur. Sen de Aynı Hataya Düşme…!

Vajinismus’un tedavisinin olmadığını söyleyenler var!

Oysaki Vajinismus’un bugün için bilimsel olarak başarısı kanıtlanmış bir tedavi yolu var: Cinsel terapi. Vajinismus cinsel tedaviye en iyi ve en kısa sürede yanıt veren cinsel işlev bozukluğudur. Uygun cinsel terapiyle yüzde yüze yakın düzelme olur. Cinsel terapi çoğunlukla çift görüşmesi şeklinde sürdürülür. Bu tedavide önemli olan partnerlerin birbirlerine olan desteği, inancı ve isteğidir. :) Umutsuzluk yok, cinsel terapi var!

Her 10 Kadından Biri Vajinismus Sorunu Yaşıyor.

Aşk kasları adı da verilen, pelvik taban kaslarının istemsiz ve anlık kasılması olarak tanımlanır. Ülkemizde yaklaşık her 10 evli kadından birinde görülen Vajinismus %100 tedavisi olan bir durumdur.

Maalesef, vajinismus ülkemizde gelişmiş ülkelere göre daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bunda kız çocuklarının evlilik sonrası ilk cinsel birlikteliğin çok ağrılı ve kanamalı geçeceğine dair çocukluk çağlarından itibaren duydukları ya da okudukları yanlış ve eksik bilgilenmenin payı çok büyüktür.

Evli Ama Bakire Olmak…?

Cinsel ilişkiye girme korkusu olarak bilinen Vajinismus. Pelvik taban kaslarının (vajina çevresindeki kasların) kontrolsüz bir şekilde kasılması sonucunda ortaya çıkan ve kadınlarda en sık görünen cinsel işlev bozukluğudur.

Vajinismus problemi ile karşı karşıya kalan kadın her cinsel ilişki deneyiminde acı ve ağrı korkusuyla eşini istemsiz olarak itip bacaklarını kapatıp cinsel ilişkiyi reddetmektedir.</p>

Ülkemizde binlerce çiftin hayatını alt üst eden Vajinismus’un üstesinden gelmek mümkün.
Vajinismus sorunu ile mücadele eden hastalarımızın, kalıcı ve bilimsel yollarla bu sorununu aşmalarını sağlıyorum.

Maalesef, vajinismus ülkemizde gelişmiş ülkelere göre daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bunda kız çocuklarının evlilik sonrası ilk cinsel birlikteliğin çok ağrılı ve kanamalı geçeceğine dair çocukluk çağlarından itibaren duydukları ya da okudukları yanlış ve eksik bilgilenmenin payı çok büyüktür.

Ülkemizde binlerce çiftin hayatını alt üst eden Vajinismus’un üstesinden gelmek mümkün.

Vajinismus sorunu ile mücadele eden hastalarımızın, kalıcı ve bilimsel yollarla bu sorununu aşmalarını sağlıyorum.

Kadın Doğum Uzmanı olarak uzun bir süredir; Vajinismus diğer bir ifade ile; toplumda, ilk gece korkusu adı ile anılan, ilişkiye girememe ya da ilişkide kasılma şikayetlerinin tedavisini vermekteyim. Vajinismus için tüm tedavi yöntemlerini biliyor ve uyguluyorum. Ancak mevcut tüm tedavi yöntemleri oldukça zaman almakta. Eşler ise genellikle bu zamanı uzun bulmaktalar. Bu nedenle çiftlerin hızlı bir çözüm arayışına girdiklerini görüyorum. Botox tedavisi ile artık bu mümkün! 1 (Bir) günde vajinismus’tan kurtulun. Özellikle vajinismus tedavisi için yeterli zamanı ayıramayan ya da uzun soluklu terapi vb tedavileri istemeyen hastalar için pratik ve etkili bir çözüm olan; Botulinum Toksin (Botox) tedavisi ile vajinismusu kolayca aşın.

Daha fazla bilgi için 0532 545 63 00 numaralı WhatsApp Hattımıza yazabilirsiniz.

Yalnız Değilsiniz!

Vajinismus ile karşılaşan kadınlar bu durumun sadece kendilerine ait olduğunu düşünürler. Fakat mektupları okuduğunuzda; tıpa tıp sizin hikayeniz ile örtüşen hikayeleri okudukça yalnız olmadığınızı anlayacaksınız.

Vajinismus’u aşmış hastalarıma ait başarı hikayelerinden bazıları…

FemiLift

FEMILIFT LAZER TEDAVİLERİ

%98

Başarı Oranı

FemiLift ile Daha Feminen Bir Yaşam Mümkün!

Alma FemiLift, birçok kadınsal probleme minimal invaziv olarak çözüm getiren, teknoloji harikası bir CO2 lazer sistemidir. Uygulama hızlı, acısız, tamamen güvenli ve etkilidir.

Doğum, kilo alıp verme, hormonal dalgalanmalar gibi hayatın parçası olan değişimler; vajinal dokuya, pelvik tabana, vajinal mukozaya zarar verir. Bu fizyolojik değişimler, zamanla stres üriner inkontinans (idrar kaçırma), vajinal genişlik ,vajinal atrofi, kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar gibi kadınların yaşam kalitesini ve kendilerine güvenlerini etkileyen sorunlara yol açar.

Tüm bunlar, seksüel ve kişisel güvenin kaybı gibi sosyal bedellere; ayrıca çalışma, seyahat etme, sosyal etkinliklere katılma gibi rutin aktivitelerde de kadınların kendini gergin ve güvensiz hissetmesine neden olabilir.

FemiLift, doktorların çeşitli kadınsal sorunlara, hızlı ve etkili olarak tedavi sunmasını sağlar. Uygulamalar, ayakta tedavi şeklindedir, anestezi, iyileşme süresi yoktur. Kadınların hemen günlük hayatına devam etmelerini, kısa sürede özgüvenlerini kazanmalarını sağlar.

Femilift / Pixel CO2 FDA onaylıdır…

FEMİLİFT LAZER İLE GEBELİK ÇATLAK İZİ TEDAVİSİ

Hamilelikte, gebelerin kilo alımına bağlı olarak öncelikle karın bölgesinde ve vücudun çeşitli yerlerinde çatlaklar görülebilir.

Çatlakların oluşumunda; hormonal değişiklikler, aile yapısı, aşırı kilo alma, beslenme bozukluğu rol oynar.

Gebelikle beraber karnın büyümesi ile deri aniden genişler. Deri altı bağ dokusunun, genetik ve ailevi yatkınlık nedeniyle bu duruma uyum sağlayamaması ve bağ dokusunda kopmalar oluşması sonucu da çatlaklar meydana gelir.

Genellikle hamileliğin son aylarında çatlaklar oluşmaya başlar.
Femilift Lazer ile gebelik çatlak izleri büyük oranda giderilebilmektedir.

FEMİLİFT LAZER İLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

Kadınların idrar kaçırma şikayetine neden olan temel sebepleri sıralarsak;

 • Çok sayıda doğum,
 • İri bebek doğurma,
 • Yapısal olarak bağ ve kas dokusu zayıflığı vb. nedenlerdir.

Sizde Öksürme, hapşırma, bağırma veya zıplama gibi durumlarda idrar kaçırıyorsanız, tedavinizi ertelemeyin.

İdrar kaçırma ya da tutamama şikayetleri; Femilift Lazer ile ameliyata gerek kalmadan, hızlı ve konforlu biçimde giderilmektedir. Hastanede yatış gerektirmeyen, kısa süreli bir uygulamadır ve hemen günlük hayata dönülebilmektedir.

Doğum Koçu – Doula

DOĞUMA HAZIRLIK VE GEBE OKULU

%99

Başarı Oranı

Gebe Okulumuz ile Amacımız; farkındalık oluşturarak doğum sürecinin bilinçli, huzurlu ve çoşkulu bir biçimde tamamlanmasına rehberlik etmektir… Gebe Okulumuzdaki, teorik ve pratik eğitimler, anne adaylarımızı doğuma bilinçli bir şekilde hazırlarken; Doğum sürecinde de Ebemiz (Doğum Koçu – Doula) sizin daima yanınızda…! Ebe Doula eşliğinde ve desteğiyle doğum kliniğimiz hastaları için verilmektedir.

Spiraller ve Doğum Kontrol Hapları

GEBELİK ÖNLEYİCİ ALETLER

%90

Başarı Oranı
GyneFix Spiral

GyneFix Spiral (Akıllı/Boncuklu Spiral)

Avrupa’da 20 yıldan fazla olumlu tecrübe Milyonlarca mutlu kullanıcı, ŞİMDİ TÜRKİYE ‘de Sağlıklı, mutlu bir yaşam ve hayat kalitesinden ödün vermek istemeyen kadınlar için çözüm: GyneFix

NEXPLANON

NEXPLANON

Yeni nesil doğum kontrol yöntemi; NEXPLANON Cİlt / Deri altı implant.

Nexplanon, bir doğum kontrol yöntemidir. Küçük, yumuşak, esnek, 4cm uzunluğunda ve 2 mm çapında etonogestrel içeren plastik bir çubuktur. İmplant üst kolun iç kısmına; deri altına yerleştirilmesi ile uygulanır.

Flexi T Spiral

Flexi T Spiral

Flexi T Spiral doğum yapmış veya yapmamış tüm kadınların ihtiyacını karşılayacak 3 farklı spiral seçeneği sunmaktadır. Hollanda menşeili yüksek kaliteli bakır içeren spiral güvenilir bir tercihtir.

Mirena Hormonlu Spiral

Mirena Hormonlu Spiral

Geleneksel bakırlı rahim içi araçlara benzeyen T şeklindeki yapısıyla mirena, gövdesinde 52mg levonorgestrel adında progesteron hormonu içeren özel bir rahim içi araçtır. Bu özel yapısı sayesinde 5 yıl boyunca rahmin içine yavaş olarak günde 20mg hormon salınımı gerçekleşmektedir.
TCU 380ag Gümüş İçerikli Spiral

TCU 380ag Gümüş İçerikli Spiral

Gümüş içerikli spiral’de toplam bakırın 1/3 kadar gümüş içermektedir. Bu sayede etkinliği 5 yıla kadar güvenilir bir şekilde devam eder.
Bakırlı Spiral

Bakırlı Spiral

Doğum Kontrol Hapları

Doğum Kontrol Hapları

Çip Bebek

MİKROÇİP YÖNTEMİ İLE AŞILAMA TEDAVİSİ

%90

Başarı Oranı

Çip Bebek; diğer bir ismi “Mikroçipli Aşılama”dır.

Çocuğu olmayan çiftlere uygulanır ve sağlıklı gebe kalma şansını belirgin oranda arttırır. Peki bu nasıl gerçekleşiyor?

Baba adayından alınan sperm örneği mikroakışkan çipten geçirilerek, spermlerin içerisinden, morfoloji, hareket ve en önemlisi DNA’sı en iyi olan spermler seçilerek aşılama gerçekleştirilmektedir.

Çip Bebeği, diğer aşılama yöntemlerinden ayıran en önemli fark; sadece gebeliğin gerçekleşmesi değil, sağlıklı gebeliğin hedeflenmesidir.

Kadın Doğum

JİNEKOLOJİ

İDRAR KAÇIRMA

Kadınların idrar kaçırma şikayetine neden olan temel sebepleri sıralarsak;

 • Çok sayıda doğum,
 • İri bebek doğurma,
 • Yapısal olarak bağ ve kas dokusu zayıflığı vb. nedenlerdir.

İdrar kaçırma ya da tutamama şikayetleri; Sling adı verilen askı ameliyatı ile hızlı ve konforlu biçimde giderilmektedir. Hastanede yatış gerektirmeyen, kısa süreli bir operasyondur ve hemen günlük hayata dönülebilmektedir.

Sizde Öksürme, hapşırma, bağırma veya zıplama gibi durumlarda idrar kaçırıyorsanız, tedavinizi ertelemeyin.

Hayat kalitenizi ciddi anlamda geri kazanacaksınız.

Op. Dr. İmran Ayhan

Kadın Hastalıkları / Estetiği ve Doğum Uzmanı

İletişime geçin, birlikte sizin için neler yapabileceklerimizi konuşalım.

Op. Dr. İmran Ayhan

Kadın Hastalıkları / Estetiği ve Doğum Uzmanı

İletişime geçin, birlikte sizin için neler yapabileceklerimizi konuşalım.

Muayenehane Adresi

Şenevler Mh. 6106 Sk. No: 38BA Zümrüt Evleri Sitesi Altı Karaköprü/Şanlıurfa

Randevu Alın

Klinik Telefonu
+90 (532) 545 63 00

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi : 08:00 – 17:00
Cumartesi : 08:00 – 14:00