VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Vajinanın girişindeki kasların istem dışı kasılarak, cinsel birleşmenin ağrılı veya imkansız olarak algılanması durumuna vajinismus denir..

VAJİNİSMUS NEDİR, NEDEN OLUR, NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Vajinismus Tedavi Edilebilen Bir Cinsel İşlev Bozukluğudur.

Her 10 Kadından Biri Vajinismus Sorunu Yaşıyor


Aşk kasları adı da verilen, pelvik taban kaslarının istemsiz ve anlık kasılması olarak tanımlanır. Ülkemizde yaklaşık her 10 evli kadından birinde görülen Vajinismus %100 tedavisi olan bir durumdur.

Maalesef, vajinismus ülkemizde gelişmiş ülkelere göre daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bunda kız çocuklarının evlilik sonrası ilk cinsel birlikteliğin çok ağrılı ve kanamalı geçeceğine dair çocukluk çağlarından itibaren duydukları ya da okudukları yanlış ve eksik bilgilenmenin payı çok büyüktür.


Evli Ama Bakire Olmak…?
Cinsel ilişkiye girme korkusu olarak bilinen Vajinismus. Pelvik taban kaslarının (vajina çevresindeki kasların) kontrolsüz bir şekilde kasılması sonucunda ortaya çıkan ve kadınlarda en sık görünen cinsel işlev bozukluğudur.

Vajinismus problemi ile karşı karşıya kalan kadın her cinsel ilişki deneyiminde acı ve ağrı korkusuyla eşini istemsiz olarak itip bacaklarını kapatıp cinsel ilişkiyi reddetmektedir.

Ülkemizde binlerce çiftin hayatını alt üst eden Vajinismus’un üstesinden gelmek mümkün.

Vajinismus sorunu ile mücadele eden hastalarımızın, kalıcı ve bilimsel yollarla bu sorununu aşmalarını sağlıyorum.